Hala sportowa 73
Wielofunkcyjna hala sportowa wraz z komunikacją pieszo – jezdną, zielenią niską i średnią oraz infrastruktura sportową tj. odkryte boisko do gry w siatkówkę i tenis ziemny. Projektowana hala sportowa usytuowana jest równolegle do istniejącego budynku szkoły podstawowej.
Elewacja na parterze oraz części wyższej budynku projektowana jest jako półprzezroczysta oparta na szkle profilowym w układzie podwójnym z wkładką izolacyjną. Na wewnętrznej warstwie przewidziano szkło niskoemisyjne dla poprawy współczynnika U.
Użycie szkła profilowego nadaje budynkowi lekkości oraz nowoczesny wygląd, spełniając szereg wymogów związanych z izolacyjnością cieplną, ochroną akustyczną i przeciwpożarową. Szeroki dwukondygnacyjny pas biegnący przez cały budynek wykonany w systemie trójwarstwowym z okładziną z cegły czerwonej, nawiązując tym samym do architektury starej Pragi.
Ogrzewanie pomieszczeń za pomocą wysokowydajnej pompy ciepła. Dolne źródło ciepła przewidziano jako sondy pionowe oraz zbiornik buforowy. Projektuje się również ogrzewane podłogowe zarówno w hali sportowej jak i w pozostałych pomieszczeniach.
Wentylacja i chłodzenie pomieszczeń w okresie letnim za pomocą systemu nawiewno – wywiewnego z odzyskiem ciepła z zastosowaniem gruntowego powietrznego wymiennika ciepła oraz centrali wentylacyjnych. Na dachu części wyższej projektowanej hali sportowej przewidziano panele fotowoltaiczne oraz kolektory słoneczne do podgrzewania wody użytkowej. Wytworzona energia elektryczna w znacznym stopniu „odciąży” zasilanie oświetlenia pomieszczeń jak i system wentylacji oraz zasilania pomp ciepła. Oświetlenie w całym projektowanym budynku z wykorzystaniem technologii LED. Ponadto przewidziano wyposażenie hali w systemy multimedialne tj. telebim sportowy, tablicę wyników sportowych, nagłośnienie i wysokiej jakości akustykę.
Projektowana hala sportowa będzie posiadać wysoką termoizolacyjność ścian zewnętrznych oraz wysoką szczelność budynku. Zakłada się że parametry przegród zewnętrznych dla ściany trójwarstwowej to ok 0.15 Wm2K dla elewacji szklanej to ok 1,2 Wm2K dlatego zapotrzebowanie na energię będzie dużo niższe od typowych obiektów sportowych.
Zastosowanie nowoczesnych technologii z wykorzystaniem odnawialnych źródeł energii (OZE) pozwoli na znaczne zmniejszenie zużycia energii oraz przyczyni się do zmniejszenia emisji CO2 do atmosfery.