Eutymia

Eutymia

Zrealizowany dom jednorodzinny zlokalizowany jest w podwarszawskiej miejscowości. Dom został ukształtowany zgodnie z zapisami Miejscowego Planu Zagospodarowania Przestrzennego, wpisując się harmonijnie w otaczający krajobraz.

Rozczłonkowana bryła i zróżnicowane poziomy dachów pozwalają dyskretnie wkomponować się w otoczenie. Budynek od strony północnej ma charakter zamknięty i dosyć masywny, kojarzący się z bezpieczeństwem. Od strony południowej duże przeszklenia łapiące słońce zgodnie z zasadami domu pasywnego.
Konstrukcja ścian i stropów jako żelbetowa, monolityczna wylewana w szalunkach systemowych. Całość „skorupy” konstrukcyjnej posadowiona na żelbetowej płycie fundamentowej izolowanej od gruntu 30 cm warstwą styropianu.
Duży drewniany taras od strony południowej stwarza idealne warunki do wypoczynku, a system pergoli z automatyczną regulacją lameli chroni przed nadmiernym nasłonecznieniem.
W budynku zastosowano materiały konstrukcyjne (beton, klinkier) o dużej bezwładności i zdolności akumulacji ciepła. Materiały elewacyjne tj. klinkier, drewno o naturalnych, stonowanych kolorach również pomagają wtopić się w krajobraz.

Wnętrza domu Eutymia utrzymane w surowym klimacie jako połączenie betonu, starego drewna i szkła. Celowo zrezygnowano z większości ozdób, a betonowe ściany sprawiają wrażenie nie wykończonych.

Dom Eutymia został wyróżniony jako najlepsza ekologiczna zabudowa mieszkaniowa jednorodzinna w konkursie PLGBC Green Building Awards 2023. 

.poowierzchnie
Powierzchnia użytkowa 328m2
Maksymalna wysokość 6,70 m
Powierzchnia tarasu 53 m2