Tani dom pasywny

.tani dom pasywny

 

jest odpowiedzią na potrzeby rynku i standardów budownictwa energooszczędnego. Zapewnia komfort użytkowania oraz zdrowy i przyjazny klimat dla mieszkańców za przystępną cenę.  Niski koszt budowy zawdzięczamy zastosowaniu nowoczesnego rozwiązania jakim jest konstrukcja z wysokiej jakości profili stalowych.

Zalety konstrukcji stalowych takich jak: trwałość, lekkość, elastyczność i unikalność w połączeniu z głównymi zasadami budownictwa pasywnego umożliwia nam dostarczenie najwyższej jakości budynków energooszczędnych. Minęły czasy (lata 90-te) gdzie budowa domu pasywnego była dużo droższa od domu tradycyjnego. Obecnie dom pasywny robi się standardem, a dzięki konstrukcji stalowej jest dużo tańszy w budowie.

System szkieletu stalowego wykonany jest z zimnogiętych, ocynkowanych kształtowników stalowych.  Co daje możliwość tworzenia różnorodnych form architektonicznych. System ten posiada aprobatę techniczną dopuszczającą do stosowania w budownictwie. Grubość ścian nośnych w domu pasywnym w konstrukcji stalowej jest mniejsza niż w budynku murowanym. Posiada lepszy współczynnik przenikania ciepła. Budownictwo szkieletowe jest bardzo proste, ale wymaga dużej dokładności podczas montażu. Aby dom spełniał założone parametry energooszczędności, był trwały i solidny, musi być zbudowany zgodnie ze szczegółowym projektem wykonawczym. Współpracujemy z firmą budującą domy w konstrukcji stalowej od wielu lat i mającą na koncie wiele realizacji.

Wybudowanie taniego domu pasywnego jest pierwszym etapem inwestycji. Kolejny etap to wyposażenie go w urządzenia i rozwiązania dzięki którym dom będzie komfortowy i tani w utrzymaniu. Każdy dom dostosowujemy do działki, kierunków stron świata, aby zapewnić jak największe zyski pasywne ze słońca. Wentylacja mechaniczna z odzyskiem ciepła jest już standardem nowoczesnego budownictwa.  Współdziałanie z gruntowym wymiennikiem ciepła przynosi same korzyści. Rekomendujemy stolarkę okienną min. trzyszybową o współczynniku nie wyższym niż: 0,8 W/m2K. Pompa ciepła powietrze – powietrze , ogrzewanie elektryczne np. podłogowe jest kluczem do obniżenia rachunków za ogrzewanie.