tani dom pasywny nf15
Tani dom pasywny jest odpowiedzią na potrzeby rynku i standardów budownictwa energooszczędnego. Zapewnia komfort użytkowania oraz zdrowy i przyjazny klimat dla mieszkańców za przystępną cenę.  Niski koszt budowy zawdzięczamy zastosowaniu nowoczesnego rozwiązania jakim jest konstrukcja z wysokiej jakości profili stalowych.

Zalety konstrukcji stalowych takich jak: trwałość, lekkość, elastyczność i unikalność w połączeniu z głównymi zasadami budownictwa pasywnego umożliwia nam dostarczenie najwyższej jakości budynków energooszczędnych przy niewielkim nakładzie finansowym. Minęły czasy (lata 90-te) gdzie budowa domu pasywnego była dużo droższa od domu tradycyjnego, obecnie dom pasywny robi się standardem, a dzięki konstrukcji stalowej jest dużo tańszy w budowie.
System szkieletu stalowego wykonany jest z zimnogiętych, ocynkowanych kształtowników stalowych i daje możliwość tworzenia różnorodnych form architektonicznych. System ten posiada aprobatę techniczną dopuszczającą do stosowania w budownictwie. Grubość ścian nośnych w domu pasywnym w konstrukcji stalowej jest mniejsza niż w budynku murowanym, a zarazem posiada lepszy współczynnik przenikania ciepła. Budownictwo szkieletowe jest bardzo proste, ale wymaga dużej dokładności podczas montażu. Aby dom spełniał założone parametry energooszczędności, był trwały i solidny, musi być zbudowany zgodnie ze szczegółowym projektem wykonawczym. Posiadamy duże doświadczenie w projektowaniu budynków w konstrukcji stalowej domów jednorodzinnych, hal, budynków użyteczności publicznej. Współpracujemy z firmą budującą domy w konstrukcji stalowej od wielu lat i mającą na koncie wiele realizacji.
Wybudowanie taniego domu pasywnego jest pierwszym etapem inwestycji, kolejny etap to wyposażenie go w urządzenia i rozwiązania dzięki którym dom będzie komfortowy i tani w utrzymaniu. Każdy dom dostosowujemy do działki, kierunków stron świata, aby zapewnić jak największe zyski pasywne ze słońca. Wentylacja mechaniczna z odzyskiem ciepła jest już standardem nowoczesnego budownictwa, a współdziałanie z gruntowym wymiennikiem ciepła przynosi same korzyści. Rekomendujemy stolarkę okienną trzyszybową o współczynniku nie wyższym niż: 0,8 W/m2K. Pompa ciepła powietrze - powietrze , ogrzewanie elektryczne np. podłogowe jest kluczem do obniżenia rachunków za ogrzewanie.

Jeśli jesteś zainteresowany tanim domem pasywnym przygotujemy dla Ciebie projekt i polecimy firmę wykonawczą.