Projekty domów pasywnych

Estetyka współczesnej architektury budownictwa energooszczędnego jest ściśle powiązana z technologią.

 

Tym się zajmujemy: 

Specjalizujemy się w projektowaniu budynków energooszczędnych i pasywnych. Poszukujemy nowoczesnych i designerskich rozwiązań architektonicznych nie zapominając o komforcie użytkowania. Dzięki dzisiejszej wiedzy i technologii jesteśmy w stanie zaprojektować każdy budynek w standardzie pasywnym lub energooszczędnym, które będą łączyły w sobie niskie koszty eksploatacji oraz nowoczesny design.

Tak pracujemy:

Pracę przy projekcie rozpoczynamy od spotkania z inwestorem na którym uzgadniamy założenia,  poznajemy potrzeby i oczekiwania dotyczące inwestycji. Po analizie działki przystępujemy do wykonania projektu koncepcyjnego, który wykonujemy w 3d. Koncepcja zazwyczaj składa się z rzutów wszystkich kondygnacji, przekroi, aranżacji wnętrz, oraz fotorealistycznych wizualizacji.

Po akceptacji koncepcji przez inwestora występujemy o opinie, uzgodnienia, mapy i przystępujemy do pracy nad projektem architektoniczno - budowlanym oraz projektem zagospodarowania terenu potrzebnym do pozwolenia na budowę. Na tym etapie wykonujemy obliczenia dla domów pasywnych w programie PHPP.  Projekt architektoniczno - budowlany oraz projekt zagospodarowania terenu w 3 egz. składamy do urzędu lub przesyłamy Inwestorowi. Następnym etapem są projekty techniczne (konstrukcja, sanitarny, elektryczny) który wykonujemy podczas uzyskiwania prawomocnego pozwolenia na budowę.  Na życzenie inwestora wykonujemy projekt wnętrza. Po otrzymaniu pozwolenia na budowę pełnimy nadzór nad budową.

Domy pasywne oparte są na odpowiednio przygotowanym projekcie, aby powstał doskonale funkcjonujący i energooszczędny budynek dostosowany do założeń Inwestora, cały zespół projektowy musi współpracować na każdym etapie projektowym. Nawet podczas wstępnych opracowań koncepcyjnych musi być współpraca architekta, konstruktora, projektanta sanitarnego. W kolejnych etapach procesu projektowego pierwotna "decyzja" jest tylko dopracowywana.